ZESPÓŁ

Kierownik programowy, autorka tekstów:  Joanna Neuhoff-Murawska

Joanna Neuhoff-Murawska

Dietetyk, od 10 lat współpracuje z Instytutem „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka” oraz prowadzi własną Poradnię Dietetyczną Oregano (więcej o wykształceniu i kwalifikacjach zawodowych na www.poradniaoregano.pl

Specjalizuje się w terapii otyłości i chorób dietozależnych, tematem przewodu doktorskiego realizowanego na SGGW w Warszawie jest „Rola zmiany sposobu żywienia w terapii niealkoholowego stłuszczenia wątroby u dzieci i młodzieży”.

 „Kiedy tylko rozpoczęłam pracę z otyłymi dziećmi i młodzieżą zdałam sobie sprawę z ogromnej roli profilaktyki tego zjawiska. Im wcześniej rozpoczęta, tym skuteczniejsza, dlatego tak bliska jest memu sercu edukacja żywieniowa rodziców maluchów, a nawet rodzin, które dopiero spodziewają się potomstwa.Projekt OREGANKI to moja wielka pasja i nadzieja; wierzę bowiem, że poprzez sztukę i zabawę można na polu edukacji zrobić więcej, niż wygłaszając wiele mało zrozumiałych i… nieco nudnych dla odbiorców wykładów.

Teksty piosenek, których jestem autorką są w 100% merytoryczne i zgodne z zaleceniami ekspertów w zakresie żywienia człowieka. Jednak mam nadzieję, że przede wszystkim będą bawić całą rodzinę, przy okazji… nie wiadomo kiedy i jak…uczyć zdrowych zasad dotyczących odżywiania się oraz stylu życia.

Mam to szczęście, że Zbyszek Murawski, kierownik artystyczny zespołu, a prywatnie, mój wspaniały mąż, ma wielki talent do komponowania muzyki piosenek, które bardzo szybko i na długo „wpadają w ucho”.

 Kierownik artystyczny, autor muzyki, producent:  Zbyszek Murawski

Zbyszek

 Z wykształcenia magister muzykologii (UKSW, dawne ATK), muzyk wokalista, technik elektronik. Pracuje także w branży fonograficznej.Od 30 lat członek i kierownik artystyczny zespołu ZEJMAN I GARKUMPEL. www.zbyszekmurawski.pl

Zbyszek ma niesamowity dar słyszenia muzyki we wszystkim… Twierdzi, że każde słowo i zdanie zawiera w sobie melodię, trzeba ją tylko zagrać!

 Kiedy usłyszałem o pomyśle edukacji maluchów w zakresie zdrowego odżywiania pomyślałem, że to będzie „strzał w dziesiątkę”! Nic, tak jak piosenka, nie dociera z przekazem lepiej do przedszkolaka! Połączenie talentów, wiedzy i doświadczenia dwóch osób: dietetyka pracującego z dziećmi i dorosłymi oraz muzyka grającego i śpiewającego dla rodzin to unikalne połączenie. Dodatkowo Pani Dietetyk ma za sobą doświadczenie sceniczne, wiele lat temu graliśmy razem w zespole ZEJMAN I GARKUMPEL, tak więc współpraca przy powstawaniu piosenek jest wyjątkowym doświadczeniem!

Osobiście jestem uzależniony od zdrowego stylu życia; uwielbiam lekką kuchnię pełną warzyw i ziół, jak każdy członek rodziny nie używam soli (spróbujcie, to naprawdę smakuje!), a dzień uważam za udany, kiedy uda mi się rano pobiegać po lesie. Jednak widzę, jak niewiele osób prowadzi taki styl życia, dzieciaki garściami zajadają „śmieciowe” produkty. Do tej pory nawet nie pomyślałem, że mogę mieć jakikolwiek wpływ na zmianę takiego stanu rzeczy. Ale… życie potrafi zaskakiwać. Mam nadzieję, że komponując muzykę do piosenek OREGANEK dołożę swoja cegiełkę do zmiany stylu życia wielu rodzin.

Grześ Murawski:

Grześ

najmłodszy członek zespołu i … z racji wieku pierwszy recenzent rodzących się właśnie tekstów i muzyki. Jeśli pomysł na piosenkę mu się podoba, to znaczy, że to dobry materiał na piosenkę dla przedszkolaków…Bez Grześka pewnie nie doszłoby do powstania OREGANEK, to on umożliwia nam utrzymanie kontaktu dorosłych ze światem malucha!

 

Zazanna Murawska:

image

Właścicielka pięknego głosu i ślicznego uśmiechu! Studentka Kulturoznastwa na Uniwersytecie Warszawskim. W dzieciństwie nie chciała słyszeć o nauce śpiewania i szkole muzycznej, jednak geny i otoczenie robią swoje…W OREGANKACH śpiewa solo i w chórkach.

 

Maja Murawska:

Maja

Nasza zdolna Maja! Obecnie najbardziej lubi grać na gitarze basowej, zastepuje basistę Adama, kiedy ten nie może z nami zagrać.. Jednak pięknie gra na gitarze klasycznej, w planach nauka na: saksofonie, trąbce, harmonijce ustnej, pianinie, skrzypach…a w ogóle to zapalony chemik, fizyk matematyk! Śpiewa solo i w chórkach, po cichu komponuje różne utwory (teksty i muzykę), w tym w języku niemieckim.

 

Joanna Cieśniewska – starszy instruktor ds.muzyki w Teresińskim Ośrodku Kultury.

Dzieci z najmłodszej grupy wokalnej działającej w Teresińskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Joanny Cieśniewskiej.

JoannaDzieci

www.tok.esochaczew.pl

 

Adam Rakowski:

Adam

Kontrabasista i gitarzysta basowy. Magister muzykologii (UKSW, dawne ATK), magister sztuki Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu. Na codzień gra na kontrabasie w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz w zespole ZEJMAN I GARKUMPEL. Wybitny znawca etyki.

 

Marcin Lemiszewski:

Marcin

Magister sztuki Akademii Muzycznej w klasie perkusji. Wcześniej ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Olsztynie w klasie perkusji. Solista Estrady Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie, członek zespołu Zejman i Garkumpel. Włąda biegle wieloma językami.

 

Monika Szulińska:

Monika

instrumenty perkusyjne i klawiszowe

Magister sztuki Akademii Muzycznej w klasie perkusji. Współpraca z: Filharmonią Narodową, Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową, Mazowszem i setkami innych. Udział w znanych programach TV, m.in: „Z batutą i humorem”, „Śpiewające fortepiany”.

 

 Przemek Skałuba : 

image

Saxofonista, klarnecista, pedagog. Laureat wielu konkursów klarnetowych. Współpracuje z Teatrem Żydowskim, Teatrem Sabat, teatrem Baj, Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego, Marcinem Dańcem, Wojciechem Bardowskim, Anna Marią Adamiak, Iwo Orłowskim oraz wieloma artystami sceny polskiej i zagranicznej.

 Przyjaciele:

Ola Murawska: Jedyna z Murawskich, która nie rozwija swoich talentów muzycznych, woli sztuki plastyczne. Ola dba o kontakt zespołu ze światem zewnętrznym, to nasz PR na Facebook.

 Mirek Kowalewski (Kowal) z Zejman i Garkumpel. Niekiedy „wspiera swoim piórem” autorkę tekstów, kiedy jej brakuje talentu pisarskiego. Jest współautorem tekstów do piosenek: „Mleczna droga” oraz „1000 dni”.